PARTNERI :

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

Heureka.sk - Porovnanie produktov a cien z internetových obchodov

PARTNERI :

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

Heureka.sk - Porovnanie produktov a cien z internetových obchodov

 

 

Navštívte Najkosacky.sk u ShopMania

 

 

Navštívte Najkosacky.sk u ShopMania

Kosačky na trávu

1328015652hecht-549-swb-5in1_l

Trávne kosačky sú klasickým pomocníkom pre údržbu trávnikov, avšak aj u nich sa prejavujú súčasné trendy, ktorými sú dôraz na pohodlie obsluhy, jednoduchá ovládateľnosť stroja a modrený dizajn. V našom sortimente majú široké zastúpenie kosačky s pojazdom aj s možnosťou mulčovania, obsluha pri mnohých typoch ocení rad chytrých funkcií a detailov, medzi ktoré patria napríklad ergonomické spínače, centrálne nastavenie výšky kosenia, nastavenie sklonu a výšky držadla, či kolesá uložené na guličkových ložiskách.

 

Každá motorová kosačka je osadená pohonnou jednotkou z produkcie popredných svetových výrobcov Briggs & Stratton, GGP a Honda a taktiež sa veľmi ľahko štartuje. Naše modely sa vyznačujú kvalitným kosením aj prerasteného či vysokého porastu. Dostatočne široký, odhadzovací tunel zaručuje, že medzi ich silné stránky patrí tiež dokonalý zber.

 

Máte malú predzáhradku, priestrannejšiu záhradu, alebo napríklad lúku s vysokou trávou? U nássi celkom iste vyberiete benzínové alebo elektrické kosačky na trávu, ktoré budú presne zodpovedať vašim potrebám.

6406-travnik-par-slov-o-travniku-2

Základom kvalitnej starostlivosti o trávnik je okrem pravidelného polievania, aj kosenie. A to nielen z estetických dôvodov. Kosením trávnik zároveň prehusťujeme. Trávy totiž vytvárajú nové bočné výhonky, listy a odnože a tie majú možnosť lepšie sa rozvíjať, ak sú steblá trávy pravidelne skracované.

Zároveň kosením potlačujeme traviny, ktoré neznášajú kosenie. Pri kosení je dôležité dodržiavanie správnej výšky trávnika. Tá závisí najmä od našich očakávaní. Iná výška je pri golfovom, iná pri futbalovom, iná pri okrasnom alebo rekreačnom trávniku. Samozrejme, pri kosení je dôležitá správna žacia výška kosačky.

Nesprávne nastavenie výšky žacích líšt môže spôsobiť na trávniku zbytočné škody. Výška trávnika je veľmi dôležitá pre jeho kvalitu. Príliš nízky trávnik prepúšťa na pôdu priveľa svetla a teda aj tepla, trávnik môže zožltnúť a teda zoschnúť. Optimálna výška pomáha trávniku udržať si správnu vlhkosť a lepšie tak reguluje svoj vodný režim. Výška okrasného trávnika by sa mala pohybovať niekde v rozmedzí 3 až 5 centimetrov, rekreačný trávnik môže byť o niečo vyšší. Pre správny vývoj trávnika je dobré vždy skosiť jednu tretinu jeho výšky. Optimálne je teda kosiť trávnik pri výške 5 až 6 a maximálne 10 centimetrov. Je jasné, že pre zdravý a kvalitný trávnik je dôležitá pravidelná frekvencia jeho kosenia. Odborníci sa zhodujú, že by sme mali vytiahnuť kosačky jeden až dva razy do týždňa, v závislosti od jeho výšky, funkcie, druhu trávniku, počasia a typu podnebia.

 


 

 

Rýchle vyhľadávanie

Názov:
Skladové číslo:
Maximálna cena:
Hľadať v popise:
 
 

Rýchle vyhľadávanie

Názov:
Skladové číslo:
Maximálna cena:
Hľadať v popise:
 
 

Rýchle vyhľadávanie

Názov:
Skladové číslo:
Maximálna cena:
Hľadať v popise:
 

záručný a pozáručný servis priamo u nás: